TIRNAK BATMASI NEDEN VE NASIL MEYDANA GELİR?

blog yazısı ekle !

TIRNAK BATMASI NEDEN VE NASIL MEYDANA GELİR?

Ayaklarımız vücudumuzu destekleyen ve taşıyan en önemli uzuvlardandır. Her konuda olduğu gibi genetik yatkınlık burada da önemli bir faktör. Bununla birlikte yanlış ayakkabı seçimi, yüksek topuklu ayakkabı kullanımı ve sivri burun ayakkabılar, yetersiz bir şekilde gerçekleştirilen ayak bakımı, kilo fazlalığı, diyabet, hamilelik, basış problemleri, yanlış yapılan pedikür uygulamaları ve ağır spor yapmak(futbol) gibi nedenlerden ötürü ayak ve tırnaklarda birtakım bozukluklar ve hastalıklar oluşabilmektedir. Şeker hastalığı da ayak sağlığını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

Ayrıca tırnak derilerinin estetik nedenlerle aşırı ve devamlı bir şekilde kesilmesi de tırnak yataklarının kronik ve devamlı bir şekilde iltihaplanmasına neden olabilir.

Bilgilendirme ve yönlendirme ile işin uzmanı haricinde yapılan acı verici ve kalıcı olmayan uygulamalar nedeni ile Batık Tırnak problemini sürekli yaşamaktadır. Yeni gelişen teknikler sayesinde bu sorun kalıcı ve ağrısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Alternatif en kalıcı yöntem, yurtdışında uzun zamandır uygulanmakta olan ve Türkiye'nin tek ulusal Patentli ürünü Podoteknik teldir. Uygulaması ilk olarak DERYA ÇOBAN AYAK SAĞLIĞI'nda gerçekleştirilen Podoteknik telin Patenti şirketimize aittir. Batık tırnak ve tırnak şekillerini düzeltmede birden fazla teknik modelle ve yöntemle tırnak şekli düzeltme sistemi uygulanır.

Uygulamalarımıza çeşitlilik getiren sebep ise, tırnak batmalarının çeşitliliğinden ve tırnak yapılarındaki farklılığındandır.

Örneğin kimimizin tırnakları ince, kimimizin ki hem ince ve kırılgan kimimizin tırnakları sert kimimizin hem kalın hem serttir.

Bu ve benzeri nedenlerden birçok teknik yöntem kullanırız.