ANKARA AÇIK HAVA DÜĞÜN SALONLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA AÇIK HAVA DÜĞÜN SALONLARI

Sevdiğinizle yıllarca hayalini kurduğunuz o an yani düğün zamanı geldiyse, düğün hazırlıklarına başlamışsınız demektir. Düğününüz için gereken birçok hazırlıkları tamamlarken diğer bir yandan da düğün salonlarını konusunda karar vermeye çalışmak son derece tatlı bir heyecan yaşatmaktadır. Hele bir de düğün salonu tipine karar verme kısmı çok ayrı bir heyecan yaşatmaktadır çiftlere. Çünkü düğününü önceden gözünde canlandıran çiftler, her şeyin kusursuz olabilmesi için hazırlıkları da her seferinde tek tek gözden geçirmektedir.

Köşk Et & Balık Restaurant - Ankara Düğün

Gölbaşı

Köşk Restaurant'ın bahçesini anlatmaya ise kelimeler yetmez. 1200 kişilik bu bahçede, dilerseniz havuz kenarında, dilerseniz göle karşı, dilerseniz şelalelerin arasında unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
Günün bütün yorgunluğunu alan teras, eşsiz manzarası ve açılıp kapanabilen çatısıyla müdavimlerinin vazgeçilmezi haline geldi bile. Mekanın 450 ve 600 kişilik diğer salonları da boydan boya açılan camlarıyla öylesine ferah ki burada yiyeceğiniz akşam yemeklerinde Ankara'da olduğunuzu unutacaksınız.devamını oku...
Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Mardin Konağı - Ankara Düğün

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Ekolojik Bahçe - Ankara Düğün

İncek

Asırlık ağaçların gölgesinde alışılagelmiş tüm kır düğünlerine inat butik bir kalite hikayesidir. Ekolojik bahçe bu mekana girerken bildiğiniz her şeyi gözden geçirin tamimiyle organik ve sıra dışı menüsünün yanı sıra güneşten yağmurdan korunmak için şemsiye değil ağaçlar vadeder size bizde düğünün kişi sayısı değil birey sayısı önemlidir. Butik düğünlerin vazgeçilmez adresi ekolojik bahçe 100-300 kişilik yetişmiş çam ağaçlarının gölgesinde gizli bir cennettir. Kaliteden ödün vermeyen sahibi aliye hanım sektördeki 25. yılını kutlarken ekolojik bahçe tamimiyle ekolojik menüsü ile brunch özelliklede alakarta oldukça iddialıdır. Bu iddiasını özelliklede alakarttaki lezzetini düğün menülerine taşımaya karar vermiş ve yenmeyen düğün menülerine yerine leziz bir düğün menüsü hazırlamış tariflerini kimsenin bilmediği mezeler yaratmış enfes sunumu ve şerbetleri ile süslemiştir. Seçim sizin bir kere evleniyorsunuz. Bildiğiniz her şeyi gözden geçirip gizli bir cennette evlenmek için ekolojik bahçeyi seçindevamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

La Mozza İncek Restaurant & Balo - Ankara Düğün

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı İncek Mah. Dural Cad. No: 8 İncek-Ankara

Hacı Abdullah Ankara - Ankara Düğün

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Lenas Wedding & Event - Ankara Düğün

Çayyolu

Lenas Balo Salonu, davetlerinizi unutulmaz kılmak adına farklı ve özenli mimari anlayışı ile sizleri bekliyor. ATASEVER Grup çatısı altında yer alan Lenas, yılların getirdiği deneyim ve profesyonelliği sizlere şıklık ve kaliteden ödün vermeden sunmaktadır. Kendine özgü ve farklı dekorasyonu ile yeni bir soluk getiren Lenas hizmette kalite ve memnuniyeti ilke edinmiştir. Güleryüzlü ve deneyimli personelleriyle beraber davetlerinizde en kaliteli hizmeti sizlere yaşatmayı amaçlamaktadır. Teknolojiyi yakından takip ederek sürekli kendini yenileyen dinamik yapısı ile umutlarınızı hayale hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz.
Deneyimli ekibimiz ve üstün teknoloji ekipmanlarımız ile kalite standartlarının üstünde bir hizmet anlayışıyla yola çıktık.Davetlere yeni bir anlayış getiren Lenas, farklı mimari konseptiyle ödüllü mimarlar tarafından tasarlanmıştır.

Kolonsuz tasarlanmış balo salonumuzun tavan yüksekliği 9 metre olup sizlere ferah bir ortam sunmaktadır.

Ziyafet salonumuz engelli misafirlerimiz düşünülerek tasarlanmış olup uygun giriş lavabo ve asansör bulunmaktadır.

Çiftlerimiz özel tasarlanmış balkonumuzdan merdivenlerle salona giriş yapabilmektedirler.

Balo salonumuzda özel loca alanıyla misafirlerinize farklı ayrıcalıklar da sunmaktayız.

Balo salonumuz oturma düzeninde 650 kişi, kokteyl düzeninde 1200 kişi kapasitelidir.

750 kişilik bahçemizde gazebo nikahı da gerçekleştirebiliriz.

Fuaye alanımız davetlilerinizi daha rahat ağırlayabilmek için 70 m2 olarak tasarlanmıştır.

Tek salonumuzla o gün sadece size özeliz.

Davetlilerinize özel kapalı ve açık otopark imkanı ile ücretsiz vale hizmetimiz bulunmaktadır.

Balo salonumuzun havalandırma sistemi en son teknoloji ile hazırlanmıştır.

Davetlileriniz için bay ve bayan mescit bulunmaktadır.

Balo salonumuzda ücretsiz wi-fi bağlantımız mevcuttur.

Organizasyonlarınız için profesyonel danışma hizmeti verilmektedir.

Balo salonumuzda ses ve ışık sistemi en son teknoloji kullanılarak yapılmıştır.

Balo salonumuz içerisinde davetlerinizde bulunan çocuk misafirleriniz için özel bir alan bulunmaktadır.

Şirket, lansman, kongre gibi organizasyonlarınızda size özel sunumlar yapılmaktadır.

Gelin-Damat odamız 50 m2' lik olup tüm konforunuz düşünülerek tasarlanmıştır. Odamızda çelik kasa, televizyon, banyo, makyaj masası, oturma grubu bulunmaktadır.

Balo salonumuzda elektrik kesintilerine karşı jeneratör bulunmaktadır.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi Türkkonut Bulvarı No: 46 Ümitköy-Çankaya-Ankara

Rixos Grand Ankara - Ankara Düğün

Tunalı

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Çalgan Et Lokantası - Ankara Düğün

Çayyolu

Grup organizasyonları için değişik kapasitede bahçe ve salonlar mevcuttur.Düğün nişan kına ve benzeri organizasyonlar için etrafı çıkarılabilen camekanla çevrili şömineli salon yaz kış kullanılabilmektedir. Yuvarlak ve 360 derece görüş alanıyla bu salon terasla 400 kişi kapasitededir. Ayrıca otantik ahşap salon 250 kişi kapasitesiyle alternatif oluşturmaktadır. Diğerbir salon ise 100 kişi kapasiteli kuzineli salondur. Kuzineli ve şömineli salonda aynı zamanda sunumlarınız için sinevizyon bulunmaktadır.

devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

İncek Sofrası - Ankara Düğün

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi - Ankara Düğün

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim.
Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz. Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.
Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-AnkaraKültürümüzde düğünler genel olarak oyunlu olarak düşünülüp ve bu şekilde bir organizasyon ayarlandığı için tutulacak düğün salonlarının da geniş ferah ve yüksek kat mesafesi olması istenir. Son zamanlarda çiftlerintercihi, açık hava düğün salonları olmakta ve tercih listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. Özellikle ilkbahar, yaz ve sonbaharın aylarının belirli dönemleri için açık hava düğün salonları son derece makul bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara ülkemizdeki şehirlerarasında belki de en bol imkânlara sahip olan ender şehirlerimizden biridir. Bu durum düğününüz için de geçerlidir. Tutacağınız düğün salonunuz için her bütçeye uygun onlarca farklı düğün salonu bulma imkânı bulunmaktadır. Ankara açık hava düğün salonları da Ankara'da rahatlıkla bulabileceğiniz düğün salonları türlerinden sadece biridir. Birçok sebepten dolayı çiftler düğünlerinin açık hava düğün salonlarında yapılmasını istemektedir. Belki de açık hava düğün salonunun bu denli tercih edilmesinin sebebi; Ankara'nın merkezinde kır havasında tamamen doğal güzellikler eşliğinde muhteşem bir düğün merasimi yapma imkânını size sunmasından kaynaklanmaktadır.

Ankara açık hava düğün salonu bazı çiftlerin tercihinde ikilemlere sebep olabilmektedir. Çiftler haklı olarak hava muhalefeti nedeniyle bir ömür bekledikleri bu eşsiz günün kabusa dönüşmesini istemiyorlar. Bu sebeple Ankara açık hava düğün salonlarının bazılarında dev üst kapatma sistemleri kullanarak hiçbir endişeye yer bırakmaksızın düğün gününüzün en muhteşem şekilde geçmesini sağlamaktadır. Aslına bakılırsa bu sistem hem çiftlere hem de davetlilere anlık olarak hem açık hava düğünü hem de kapalı düğün salonu konforu sunabilmektedir. Diğer bir yandan genel olarak açık hava düğün salonları şehir gürültüsünden ve kalabalığından uzak, doğayla iç içe bir düğün organizasyonları sunmaktadır. Fakat Ankara açık hava düğün salonlarının bazıları şehirden uzak olsalar da bazıları tam olarak şehir merkezi olarak belirtilen bölgelerde yer alması sebebiyle ulaşım konusunda oldukça kolaylıklar sağlamaktadır.

Ankara Açık Hava Düğün Salonları

Ankara'da hizmet veren düğün salonları içerisinde en çok tercih edilir hale gelen açık hava düğün salonları her ne kadar teknolojik olarak son noktalarda olsa da hizmette eksiklik barındırmasa da hala günümüzde birçok çiftin ilgisini çekmemekte ya da temkinli yaklaşmaktadır. Haklı olarak bazı sıkıntıların yaşanabileceği konusunda uzak dursalar da açık hava düğün salonu işletmecileri bu konuda aldıkları tedbirleri her bir çifte tek tek izah etmekte ve tedirgin olmalarının yersiz olduğunu açıklamaktadır. Peki ama açık hava düğün salonu için evlenecek çiftlerin çekinceleri nelerdir?

 • Hava muhalefeti: bu konuda söylenecek hiçbir söz yoktur. Çünkü havanın işi belli olmayacağı gibi yaz kış dinlemeden bir anda hava bozar ve eğer siz de hazırlıksızsanız düğün gününüz tam bir kâbus olacaktır. Tabi sadece bununla da kalmayarak davetlileriniz de memnuniyetsizliklerini belli edecek ve bu da sizin canınızın daha fazla sıkılmasına sebep olacaktır. Bu konuda açık hava düğün salonu işletmecileri akıllı üst kapatma sistemleri uygulayarak beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olduklarını belirtmekte ve en kısa sürede kapalı düğün salonu konforunu sizlere sunmayı vaat etmektedir.
 • Ses, ışık ve sahne sorunları: bu konuda çiftler haklı olarak açık havada ses akustiğinin, ışık gösterilerinin ve sahne hizmetlerinin kapalı salonlar kadar iyi olamayacağı yönünde bir düşünceye sahiptirler. Fakat gelişen yeni teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanan işletme sahipleri asla ses akustiğinde sıkıntısı olmayacak şekilde ses sistemleri tercih etmektelerdir. Ayrıca ışıklandırma konusunda da yine ses sistemleri gibi son teknoloji ışık sistemleri ile düğününüze muhteşem bir görsel şölen katacaklardır. Bunun yanı sıra açık hava düğün salonlarında havai fişek gösterileri ile de eşsiz bir düğün deneyimi sizleri beklemektedir.
 • Otopark sorunu: otopark sorunu hızla büyüyen ve kalabalıklaşan şehirlerde sürekli olarak karşımıza çıkan bir sorundur. Bu sebeple düğün gibi özel bir günün otopark sorunu yüzünden mahvolmasını hiç kimse istemez. İşte tam da bu nedenle açık hava düğün salonları otoparkı da bünyesinde bulunduran mekanlar olarak inşa edilir ve davetlilerine asla otopark sorunu yaşatmamak üzere tasarımlar yapılır. Tabi yine de düğün salonuna karar verirken bu konuyu da görüşmenizde fayda vardır.
 • Ulaşım sıkıntısı: tıpkı otopark sorunu gibi ulaşım sıkıntısı da büyük şehirlerin gerçeklerinden biridir. Özellikle bir de şehir dışında bulunan açık hava düğün salonlarına ulaşım biraz daha sorun haline gelebilmektedir. Toplu taşıma araçlarının belirli bir yere kadar gidebilmesi ya da bulunamayan adresler ulaşımın önündeki en büyük engellerdendir. Bu sebeple çiftler düğün salonu ayarlarken ulaşım konusunu asla göz ardı etmemelilerdir.
Aslına bakılırsa her ne kadar bu konular sorun gibi görünse de Ankara açık hava düğün salonu işletmecileri bu konularda oldukça tedbirli olarak davetlilerine hizmetler vermektedir. Hizmet konusuna değinmişken açık hava düğün salonlarında çiftlere ve davetlilere ne gibi hizmet içerikleri sunulduğuna göz atmadan geçmek olmaz. Öncelikli olarak Ankara açık hava düğün salonları hizmet içerikleri olarak birazdan maddeler düğün salonları arasında değişiklik gösterebilir. Bu sebeple sizler düğün salonunu ayarlarken yetkililerden bu hizmet içerikleri hakkında bilgi almanız çok daha uygun olacağı gibi daha sonradan eksikliklerle karşılaşmanıza mâni olacaktır.

Çiftlerin açık hava düğün salonlarını tercih etme sebeplerinden biri nitekim oldukça geniş bir alana sahip olması ve salonlardan çok daha fazla bir davetli kapasitesine sahip olabilmesidir. Bunun yanı sıra otopark sorununda da bu nispette yok denecek kadar çözüme gidilmiştir. Ayrıca bunlara ek olarak Ankara açık hava düğün salonlarında çiftlere ve davetlilere genel olarak sunulan başlıca hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Ankara Açık Hava Düğün Salonları

 • Yemek ve içecek servisi
 • Aynı anda birden fazla düğüne imkân sağlar
 • Catering firması getirebilme imkânı
 • Engelli girişi bulunması sayesinde davetlilerinizi rahatça ağırlayabilirsiniz
 • Fotoğrafçı hizmetleri bulunduğu gibi isterseniz kendi düğün fotoğrafçınızı da getirebilme imkanına sahipsiniz.
 • Afterparty alanı
 • Düğün salonu organizatörü olmasının haricinde isterseniz kendi düğün organizatörünüzü de getirebilme imkânınız bulunmaktadır.
 • Işık, ses ve sahne hizmetleri en gelişmiş sistemler ve son teknoloji ürünleri kullanılmaktadır.
 • Yiyecek ve içecek menüsünde istediğiniz gibi değişikliğe gidebilir veya özelleştirebilirsiniz.
 • Organizasyon sorumlusu
 • Vale hizmetleri
 • Havai fişek gösterileri ile gecenin ilerleyen saatlerinde daha güzel bir ışık şöleni sunulur.
Bu saydığımız hizmet içerikleri sadece en çok sorulan bazı içeriklerdir. Çok daha fazlasına Ankara açık hava düğün salonları organizatörleri ile görüşerek ulaşabilirsiniz. Böylece en doğru bilgilere doğrudan ulaşabilme imkânı da bulabilirisiniz. Ayrıca daha önceden de belirttiğimiz gibi Ankara imkanların şehri olmuştur her zaman. Bu sebeple hayalinizde ki düğünü hayalinizdeki düğün salonunda yapabilirsiniz. Yani her bütçeye uygun her tür düğün salonu bulabilmek mümkündür Ankara'da. Ayrıca hizmet içeriklerine göre de değişiklik gösterebileceğini de göz önünde bulundurduğunuzda size en uygun olacak şekilde açık hava düğün salonları hizmet içeriklerini de kendinize en uygun şekilde belirlemeniz mümkündür.

Ankara açık hava düğün salonları denildiği zaman, her ne kadar akıllara klasik bir şekil düğün salonu ya da kır düğünü gibi bir görüntü canlanıyor olsa da aslında durum biraz daha farklıdır. Yani Ankara açık hava düğün salonlarında dizayn ve dekorlar, sahne uyarlaması ve çevre düzenlemesiyle birlikte tam bir doğa harikası ortamda profesyonel bir mekânda düğün imkânı sunulmaktadır. Ayrıca personeller güler yüzlü ve bir o kadar işlerinde iyi oldukları gibi hızlı servis ile de davetlilere olabildiğince kaliteli hizmet sunulmaktadır. Aslına bakılırsa garsonların seri ve olabildiğince aktif olmaları davetlilerinizin de düğününüzden memnun kalmaları anlamına gelmektedir.

Açık hava düğünleri denildiği zaman akıllara gelen bir diğer husus ise içecek menüsüdür. Eğer düğününüzde alkolmenüsü de olsun istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz menü içeriği belirleme konusunda isteyen davetlilere alkollü içecek ikramı yapılırken diğer davetlilere alkolsüz içecek servisleri yapılabilmektedir. Bu konuda çiftlerin belirleyeceği kriterler doğrultusunda istenildiği gibi bir ikram menüsü oluşturmak mümkündür. Bu sayede evlenecek çiftlerin mutluluğu kadar davetliler de keyifli zaman geçirme imkânı da bulabilecektir.