ANKARA NİŞAN MEKÂNLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA NİŞAN MEKÂNLARI

Nişan; evlenme çağına gelmiş kız ve erkek bireylerin evlenmeye dair ilk atılan adımdır. Her yörenin kendi örf ve adetlerine uygun şekilde yapılan bir organizasyondur. Evlilik yolundaki ilk adımlardan biri olan söz ve hemen ardından gelen nişan ve kına, daha sonra düğün organizasyonu son bulur. Aslına bakılırsa bu aşamadan sonra birlikte yaşanacak yeni bir hayatın başlangıcıdır. Yani kısaca nişan organizasyonu yeni hayatınıza attığınız ilk adımdır. Bu sebeple evliliğe ilk adımı atacağınız nişan organizasyonu için Ankara nişan mekânlarından size en uygun mekânı tercih etmelisiniz. Nişan mekânları için de birçok çeşitte mekânı tercih edebilirsiniz. İsterseniz açık bir mekân, isterseniz salon tipi bir mekân, isterseniz teras düğün mekânı ya da aklınızdan geçen daha farklı tipte bir mekân tercih edebilirsiniz.

İncek Sofrası - Ankara Düğün

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Şilingir Meyhane - Ankara Düğün

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Hacı Abdullah Ankara - Ankara Düğün

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Lenas Wedding & Event - Ankara Düğün

Çayyolu

Lenas Balo Salonu, davetlerinizi unutulmaz kılmak adına farklı ve özenli mimari anlayışı ile sizleri bekliyor. ATASEVER Grup çatısı altında yer alan Lenas, yılların getirdiği deneyim ve profesyonelliği sizlere şıklık ve kaliteden ödün vermeden sunmaktadır. Kendine özgü ve farklı dekorasyonu ile yeni bir soluk getiren Lenas hizmette kalite ve memnuniyeti ilke edinmiştir. Güleryüzlü ve deneyimli personelleriyle beraber davetlerinizde en kaliteli hizmeti sizlere yaşatmayı amaçlamaktadır. Teknolojiyi yakından takip ederek sürekli kendini yenileyen dinamik yapısı ile umutlarınızı hayale hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz.
Deneyimli ekibimiz ve üstün teknoloji ekipmanlarımız ile kalite standartlarının üstünde bir hizmet anlayışıyla yola çıktık.Davetlere yeni bir anlayış getiren Lenas, farklı mimari konseptiyle ödüllü mimarlar tarafından tasarlanmıştır.

Kolonsuz tasarlanmış balo salonumuzun tavan yüksekliği 9 metre olup sizlere ferah bir ortam sunmaktadır.

Ziyafet salonumuz engelli misafirlerimiz düşünülerek tasarlanmış olup uygun giriş lavabo ve asansör bulunmaktadır.

Çiftlerimiz özel tasarlanmış balkonumuzdan merdivenlerle salona giriş yapabilmektedirler.

Balo salonumuzda özel loca alanıyla misafirlerinize farklı ayrıcalıklar da sunmaktayız.

Balo salonumuz oturma düzeninde 650 kişi, kokteyl düzeninde 1200 kişi kapasitelidir.

750 kişilik bahçemizde gazebo nikahı da gerçekleştirebiliriz.

Fuaye alanımız davetlilerinizi daha rahat ağırlayabilmek için 70 m2 olarak tasarlanmıştır.

Tek salonumuzla o gün sadece size özeliz.

Davetlilerinize özel kapalı ve açık otopark imkanı ile ücretsiz vale hizmetimiz bulunmaktadır.

Balo salonumuzun havalandırma sistemi en son teknoloji ile hazırlanmıştır.

Davetlileriniz için bay ve bayan mescit bulunmaktadır.

Balo salonumuzda ücretsiz wi-fi bağlantımız mevcuttur.

Organizasyonlarınız için profesyonel danışma hizmeti verilmektedir.

Balo salonumuzda ses ve ışık sistemi en son teknoloji kullanılarak yapılmıştır.

Balo salonumuz içerisinde davetlerinizde bulunan çocuk misafirleriniz için özel bir alan bulunmaktadır.

Şirket, lansman, kongre gibi organizasyonlarınızda size özel sunumlar yapılmaktadır.

Gelin-Damat odamız 50 m2' lik olup tüm konforunuz düşünülerek tasarlanmıştır. Odamızda çelik kasa, televizyon, banyo, makyaj masası, oturma grubu bulunmaktadır.

Balo salonumuzda elektrik kesintilerine karşı jeneratör bulunmaktadır.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi Türkkonut Bulvarı No: 46 Ümitköy-Çankaya-Ankara

Behzat Çayyolu - Ankara Düğün

Çayyolu

"Özel Günlerin Özel Dostu " Behzat Çayyolu , Ankara'nın en nezih muhitlerinden Park Caddesi 'nde şık dekorasyonu, nezih ortamı ve üstün kaliteli hizmet anlayışı ile değerli konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Çayyolu'nda yaşayanların uğrak mekanı haline gelen Behzat Çayyolu; leziz meze yelpazesi, canlı müzik etkinlikleri, serpme köy kahvaltısı ve masa başı mangal konsepti ile, sıcacık kış bahçesinde sizlere huzurlu bir ortam vaat ediyor.

Hafta sonları Canlı müzik eşliğinde özel organizasyonlarınızı gerçekleştirebilir veya ailenizle birlikte leziz yemeklerimizi tadımlayabilirsiniz. Sizler hizmetimizin tadını çıkarırken, çocuklarınızda özel eğitmenlerimiz eşliğinde oyun parkında eğlenebilirler.

Güne güzel bir başlangıç yapmak isterseniz, serpme köy kahvaltısı ile, sağlık dolu bir kahvaltı Behzat Çayyolu'nda sizleri bekliyor olacak. Bütçenizi yormayacak Öğlen Menü alternatifleri ile de keyifli bir öğlen yemeği ilk tercihiniz olacaktır.

Tüm özel organizasyonlarınız, iş yemekleriniz, nişan, kına, evlenme teklifi, doğum günü davetleriniz uzman ekibimizin yönlendirmesi ile, şölene dönüşecektir.

Özel Günlerin Özel Dostu siz değerli misafirlerini ağırlamaktan onur duyar..

devamını oku...
Adres: Park Caddesi No:1 Çayyolu-Ankara

La Mozza İncek Restaurant & Balo - Ankara Düğün

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı İncek Mah. Dural Cad. No: 8 İncek-Ankara

Mardin Konağı - Ankara Düğün

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Çalgan Et Lokantası - Ankara Düğün

Çayyolu

Grup organizasyonları için değişik kapasitede bahçe ve salonlar mevcuttur.Düğün nişan kına ve benzeri organizasyonlar için etrafı çıkarılabilen camekanla çevrili şömineli salon yaz kış kullanılabilmektedir. Yuvarlak ve 360 derece görüş alanıyla bu salon terasla 400 kişi kapasitededir. Ayrıca otantik ahşap salon 250 kişi kapasitesiyle alternatif oluşturmaktadır. Diğerbir salon ise 100 kişi kapasiteli kuzineli salondur. Kuzineli ve şömineli salonda aynı zamanda sunumlarınız için sinevizyon bulunmaktadır.

devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Ata Konağı Restaurant - Ankara Düğün

Hamamönü

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Dafne Hotel - Ankara Düğün

Balgat

Dafne Hotel, Ankara'nın yükselen değeri olmaya devam eden semtlerinden Balgat'ta yer almaktadır.

Sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacak olan Dafne Hotel single, double, triple ve suit odalar olmak üzere 72 oda 155 yatak kapasitelidir. Tüm odalarımız için aile konseptini benimseyen Dafne Hotel, klima, özel kasa, mini bar, saç kurutma makinesi, telefon ve 24 saat sıcak su hizmetleriyle sizleri evinizdeymiş gibi rahat hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Toplantı, eğitim ve seminer gibi organizasyonlarınıza hitap edecek İbah Salonu ( 60 kişi ) Puis Salonu ( 80 kişi ) ve çok amaçlı 350 kişilik salonlarımız ve ekipmanları ile hizmetinizdedir.

Düğün, nişan, kına gibi özel günlerinizde sizlere hizmet verecek olan 350 kişilik balo salonumuz ve 150 kişilik çok amaçlı restaurantımız ve 80 kişilik kır bahçemiz kaliteli personeli ve profesyonel mutfağımız ile anılarınızı süsleyecektir.
devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

Rixos Grand Ankara - Ankara Düğün

Tunalı

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant - Ankara Düğün

Gölbaşı

Köşk Restaurant'ın bahçesini anlatmaya ise kelimeler yetmez. 1200 kişilik bu bahçede, dilerseniz havuz kenarında, dilerseniz göle karşı, dilerseniz şelalelerin arasında unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
Günün bütün yorgunluğunu alan teras, eşsiz manzarası ve açılıp kapanabilen çatısıyla müdavimlerinin vazgeçilmezi haline geldi bile. Mekanın 450 ve 600 kişilik diğer salonları da boydan boya açılan camlarıyla öylesine ferah ki burada yiyeceğiniz akşam yemeklerinde Ankara'da olduğunuzu unutacaksınız.devamını oku...
Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Kalispera - Ankara Düğün

GOP

Bir çok gencin nikah sonrası eğlence kategorisin de tercih ettiği Kalispera; Türk&Yunan müzikleri eşliğinde sizlere muhteşem bir gece vaat ediyor. 200 kişiye kadar olan tüm organizasyonlarınızı yapabileceğiniz Kalispera'da tercihinize göre fix menü seçenekleri de bulunmakta.devamını oku... Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

90'Lar (Doksanlar) - Ankara Düğün

GOP

devamını oku... Adres: Kuleli sok. 28/A G.O.P.-ANKARA

Ekolojik Bahçe - Ankara Düğün

İncek

Asırlık ağaçların gölgesinde alışılagelmiş tüm kır düğünlerine inat butik bir kalite hikayesidir. Ekolojik bahçe bu mekana girerken bildiğiniz her şeyi gözden geçirin tamimiyle organik ve sıra dışı menüsünün yanı sıra güneşten yağmurdan korunmak için şemsiye değil ağaçlar vadeder size bizde düğünün kişi sayısı değil birey sayısı önemlidir. Butik düğünlerin vazgeçilmez adresi ekolojik bahçe 100-300 kişilik yetişmiş çam ağaçlarının gölgesinde gizli bir cennettir. Kaliteden ödün vermeyen sahibi aliye hanım sektördeki 25. yılını kutlarken ekolojik bahçe tamimiyle ekolojik menüsü ile brunch özelliklede alakarta oldukça iddialıdır. Bu iddiasını özelliklede alakarttaki lezzetini düğün menülerine taşımaya karar vermiş ve yenmeyen düğün menülerine yerine leziz bir düğün menüsü hazırlamış tariflerini kimsenin bilmediği mezeler yaratmış enfes sunumu ve şerbetleri ile süslemiştir. Seçim sizin bir kere evleniyorsunuz. Bildiğiniz her şeyi gözden geçirip gizli bir cennette evlenmek için ekolojik bahçeyi seçindevamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Cosy - Ankara Düğün

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Park Caddesi 2866. Sokak No:51/A Çankaya-Ankara

Bekri - Ankara Düğün

Tunalı

devamını oku... Adres: Bekri Tunalı Meyhanesi - Tunalı Hilmi Caddesi No: 72/1 Kavaklıdere-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi - Ankara Düğün

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim.
Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz. Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.
Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Validebağ Cafe Restaurant - Ankara Düğün

Eryaman

Neler Yapıyoruz:
Toplu Yemek Organizasyonları
Nişan Kına gecesi Sünnet düğünü Doğum Günleri Mezuniyet Baloları Organizasyonlarınız.
Her Hafta Çarşamba ve Cumartesi Günleri Saat: 13.00 İle 17.00 Arasında Açık Büfe Konseptinde Canlı Müzik Eşliğinde Kadınlar Matinesi Eğlencesi
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-AnkaraNişan organizasyonu aslına bakılırsa en önemli organizasyonlardan biridir. Çünkü bu vesile ile çiftler birbirini daha iyi tanıdığı gibi aileler de yakınlaşma imkânı bulabilirler. Yani ailelerin ortak yaptığı ilk toplu organizasyon dememizde hiçbir sakınca yoktur. Bu sebeple nişan organizasyonu düğün organizasyonundan biraz daha fazla önem arz etmektedir. Ama nişanda düğün kadar masraf yapılmaz ve hazırlıklar daha azdır. Nişan organizasyonu çiftlerin isteği doğrultusunda, istedikleri kadar lüks ve gösterişli olabileceği gibi daha sade ve mütevazı olabilir. Önemli olan çiftlerin bu organizasyona karar verebilmesidir. Nişan mekânı seçimi de en az organizasyon seçimi kadar zor bir tercihtir. Çünkü Ankara nişan mekânları bakımında da oldukça zengin bir şehirdir. Az önce de bahsettiğimiz gibi nasıl bir nişan organizasyonu yapmak istediğinizi belirlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra da nişan organizasyonunuza en uygun mekânı bulabilirsiniz.

Ankara nişan mekânları demişken hangi tür mekânların nişan mekânları olarak tercih edildiğinden bahsetmeden geçmek olmaz.

Ankara'da en çok tercih edilen nişan mekânı otellerdir. Yani otellerin düğün ve toplantı salonları en çok tercih edilen nişan mekânlarından biridir. Çünkü istediğiniz kadar lüks ve gösterişli bir nişan yapabileceğiniz gibi daha sade bir nişan da yapabilmeniz için belki de en uygun mekânlardan biridir. Ayrıca geniş yapısı ve yüksek tavan yapısı ile daha ferah ve daha kalabalık bir davetli listesi ile rüya gibi bir nişan yapabilirsiniz.

Et restoranları ise nişan için tercih edilen diğer bir mekân türüdür. Yemekli bir nişan organizasyonu düşünüyorsanız kesinlikle en uygun mekân olacağı kanısındayız. İster kırmızı et isterseniz beyaz et yemeklerini davetlilerinize ikram edilmesi için yemek menüsü oluşturabilirsiniz. Zaten mekân yapısı itibariyle de isterseniz kapalı bir organizasyona, isterseniz de açık mekân yapısı ile istediğiniz şekilde nişan organizasyonu yapabilirsiniz. Bina kolonları sebebiyle daralan oyun alanı ya da görme sıkıntısı çekilen sahne detayları restoranlar için dert etmemeniz gereken önemsiz bir detay haline gelmektedir. Ayrıca et restoranları ses sistemleri, ışık sistemleri ve sahne hizmetleri de sunabilecek donanıma sahiptir.

Balık restoranları da yine diğer mekânlar kadar nişan organizasyonları için tercih edilen mekân türlerinden biridir. Et yemekleri artık sıradanlaştı düşüncesine sahipseniz ve bu sebeple de değişikliğe ilk yemek menüsünden başlayacaksanız kesinlikle balık restoranlarını nişan mekânı olarak tercih edebileceğiniz mekânlardan biridir. Bu mekânlar düğün, nişan, nikâh ve toplantı gibi organizasyonlara ev sahipliği yaptıkları için rahat bir şekilde size tüm imkânları sunabilecek donanımlara da sahiptirler.Meyhane ve restoranlar diğer bir nişan mekânı olarak karşımıza çıkan Ankara nişan mekânlarından biridir. Her ne kadar diğer nişan mekânlarında alkollü içecek menüleri olsa da alkollü içecek menüsüne sahip bir nişan organizasyonu düşünüyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken Ankara nişan mekânı meyhane ve restoran salonlarıdır. İstediğiniz alkollü ya da alkolsüz içeceklerin yer aldığı içecek menüsü, bunun yanında da mezelerin yer aldığı yiyecek menüsü ile son derece güzel bir nişan merasimi sizleri bekliyor. Ayrıca nişan müziksiz olmayacağı için canlı müziğin adresi meyhane ve restoranlardır.

Ankara Nişan Mekânları

Diğer bir Ankara nişan mekânı ise ocak başı mekânlardır. Ankara için ocak başı mekânlarının önemi hiç tartışılmayacak kadar önemlidir. Hal böyle olunca da insanlar en mutlu nişan günlerini bile ocak başı mekânlarda yapmayı tercih etmektedir. Et yemeklerinin ve mangal keyfinin doyasıya yaşanabildiği ocak başı nişan mekânları hem yaz ayları olsun hem de kış ayları olsun son derece kullanışlı bir nişan mekânı olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu mekânlar Ankara nişan mekânları ve nişan salonlarından sadece bir kısmıdır. Nişan mekânlarında çiftlere sunulan yiyecek ve içecek menüleri çiftlerin isteği doğrultusunda düzenlenebilir ve özelleştirilebilir. Alkollü içecekler de bu menü içeriğine dâhildir. Anlaşmanıza göre önceden belirlediğiniz zaman aralıklarında istediğiniz kişilere ya da tüm davetlilerinize ister sınırlı isterseniz de sınırsız alkollü içecek servisi yaptırabilmeniz mümkündür. Yerli ya da yabancı istediğiniz içeceklerin yer aldığı bu menü davetlilerinize ikram edilir. Böylece davetlilerinizin daha çok keyif alacağı bir nişan organizasyonu yapabilirsiniz. Bu içeceklerin her biri seçeceğiniz nişan paketleri içeriğinden farklı olduğu zaman ek ücretlerle makul bir miktar farkla ayarlanabilmektedir. Ayrıca isterseniz seçtiğiniz nişan hizmet ve içerik paketini özelleştirerek istemediğiniz ücretli hizmetleri çıkararak yerine yenilerini de tercih edebilirsiniz.

Ankara son derece büyük ve her imkânın en bol şekilde insanlara sunulduğu bir şehirdir. Nişan yapmak istiyorsanız muhakkak size ve bütçenize en uygun Ankara nişan mekânını bularak rahat bir şekilde hayalinizde ki nişan merasimini yapabilirsiniz. Bu nişan mekânlarının bir kısmı Ankara şehir merkezinde hizmet verdiği gibi bir kısmı da şehir dışında hizmet vermektedir. İnsanlar ulaşımın kolay olması sebebiyle şehir içi mekânları tercih edebildiği gibi, bazı çiftler ise şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe bir yerde olmasını tercih etmektedir. Nişan yapmak istediğiniz zaman da mekân seçimi için son derece önemli bir ayrıntıdır. Bahar ve yaz aylarında yapabileceğiniz bir nişan organizasyonu için açık mekân yapısını tercih edebileceğiniz gibi sonbahar ve kış ayları içerisinde yapacağınız bir nişan merasimi için daha çok kapalı tipte nişan salonu ve mekânları tercih edilmektedir. Yani aslında yukarıda bahsettiğimiz nişan mekânlardan birine karar verirken dikkat etmeniz gereken ayrıntı kesinlikle hava koşulları olduğu unutulmamalıdır. Diğer bir önemli detay ise ulaşım konusu olduğu asla unutulmamalıdır. Davetlileriniz ister toplu taşıma araçlarıyla isterse de hususi araçlarıyla gelmek istedikleri zaman hem kolayca ulaşabilmeleri hem de adres konusunda asla zorluk yaşamamaları oldukça öneml idir. Diğer bir yandan büyük şehirlerin en büyük sıkıntılarından biri olan mekânların otopark sorunu artık Ankara'da daha fazla kendini hissettirir hale gelmiştir. Bu sebeple tercih edeceğiniz nişan mekânı otopark sorununu çözmüş mekânlardan biri olmasına da dikkat etmelisiniz. Birçok Ankara nişan mekânı otopark sorununa çözüm getirmiş ve bazı mekânlar ise davetlilere vale hizmeti sunarak daha kaliteli bir hizmet anlayışı sunmaktadır.

Ankara Nişan Mekânları

Nişan fotoğraflarınız ve nişan videonuz, seçtiğiniz nişan mekânı tarafından size önerilebileceği gibi isterseniz dışarıdan fotoğrafçı da getirebilirsiniz. Fakat bu konuda her mekân için durumlar biraz değişebilmektedir. Bu sebeple önceden fotoğrafçı konusuna açıklık getirmekte fayda vardır. Diğer bir yandan nişan organizasyonunuzun başından sonuna kadar tüm detaylar ile mekânın organizasyon sorumlusu ilgileneceği için size de bu muhteşem anın keyfini çıkarmak kalıyor. Daha önceden bahsettiğimiz düğün paketi içerikleri arasında nişan mekânı tarafından müstakbel çiftler için belirli bir fotoğraf ve video kaydı hediye edilmektedir. Bu video süresinin haricinde ki kayıtlar ve çekilen fotoğraflar ek ücretler karşılığında çiftlere sunulmaktadır. Fakat bu ücretler düşünüldüğünün aksine çok fazla olmayacağı için birçok çift mekân tarafından önerilen fotoğrafçıyı kabul etmektedir. Diğer bir yandan nişan organizasyonu düğün organizasyonları kadar detaylı olmadığı için ücretlendirme konusuna girmeden konuyu tamamlamak olmaz. Ankara nişan mekânları arasında her kalite ve her türde mekân olduğu için her bütçeye uygun mekân bulmak oldukça kolay hale gelmektedir. Yani söylemek istediğimiz, nişan mekânı hangi semtte tuttuğunuz ve menü içeriğini tercih ettiğiniz önemlidir ve fiyat içerikleri de bu seçimlerinize göre değişiklik gösterecektir. Ama yine de henüz nişan mekânı hakkında karar veremediyseniz kesinlikle nişan mekânları yetkilileri ile görüşmenizi ve aklınızdaki nişan organizasyonunu anlatmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede sizin için özel çalışma yapılacaktır ve çok daha uygun belki de hayal bile edemeyeceğiniz bir nişan organizasyonu ortaya çıkacaktır.